Co je Feng Šuej - feng shui ? 

Velmi staré učení o harmonii lidského života, o vytvoření šťastného domova i pracoviště; učení, které může naši západní kulturu značně obohatit a pomůže nám mnohé ze složitých oblastí života pochopit.

Během vývoje Feng-Šuej došlo v zemi původu (Říše Středu - dnešní Čína) k mnoha střetům o podobu tohoto učení. Ze všech škol, kterých bylo v minulosti více než sto, získalo největší uznání celkem 7 různých škol, které buď v jednodušší podobě nebo v kombinaci těchto škol užívají dnes všichni odborníci v oboru Feng-Šuej.

feng_5_element367_570

V naší praxi používáme učení čtyř škol:

  • školy tvaru (formy)
  • školy kompasu
  • školy intuitivního Feng-Šuej
  • školy Pa-Kua a pěti prvků

Každá z těchto škol se uplatňuje pro určitou oblast našeho zájmu, ať se jedná o pochopení složitých vztahů s lidmi kolem nás, výběr pozemku pro stavbu rodinného domu, návrh dispozice místností doma nebo na pracovišti, výběr vhodných barev a materiálů při vybavení bytu, návrh uspořádání zahrady apod. Aplikace učení Feng-Šuej se dotýká celého našeho života.

Pilíře učení Feng-Šuej:

  • Celé učení se opírá o tok energie ČCHI, která je všudypřítomná, vyživuje prostor kolem nás, jejím zdrojem je neustálá dynamická přeměna energií Jin a Jang. Množství a kvalita energie ČCHI mají přímý vliv na naše zdraví a vitalitu.

         energie_269chi_500

  • Živlový pentagram - univerzální systém, který udává životní element člověka, ovlivňuje harmonii mezi lidmi navzájem, harmonii prostoru, je pomocníkem při prevenci i léčení podle tradiční čínské medicíny.

                                        5_elment367_274

  • Pa-kua je energetická mapa, která zahrnuje plánek či půdorys bytu, kanceláře či nemovitosti, a vyhodnocuje kvalitu různých energií. Každý sektor na mapce (kua) odráží jiné oblasti vašeho života, jako je zdraví, bohatství, vztahy, přátelé, sláva, kariéra… Každá oblast má své určené místo, se kterým souvisí specifický živel, barvy, tvary i materiály.

                  feng_harmonizace_725

Faktor času - všechno kolem nás je v neustálém pohybu, život lidí, ale i naší planety i celého kosmu se odehrává v různých časových cyklech, každý tento cyklus má svou specifickou energii. Významnou součástí je tradiční čínská astrologie a kosmologie, vycházející z dlouhodobého pozorného sledování přírody i nebeských událostí starověkými učenci.

                             269nsk_astrologie_815

Co lze od Feng-Šuej očekávat?

Náš život, vztahy s bližními, úspěchy či neúspěchy, zdraví a mnohé další důležité oblasti našeho života se zrcadlí v prostoru kolem nás - v jednotlivých místnostech bytu či domu, v kanceláři, v každém prostoru, dokonce i na našem pracovním stole. Vnímavý pozorovatel znalý učení Feng-Šuej může vysvětlit hlubší příčiny našich problémů nebo obtížných životních situací a svou radou pomoci k jejich odstranění.