39 tipů, jak dostat do bytu feng-shui 

Začněte jednou nebo dvěma malými změnami a pár dní pozorujte, co se bude dít. Není svět najednou mnohem příjemnější?

pokoj_feng_shui_349

Ptejte se zrcadla
1. Vstupte do svého domu či bytu, vědomě sami sebe pozorujte a zapisujte si, jak se cítíte. Tím si ujasníte, co od svého bydlení očekáváte. Chcete v klidu a o samotě relaxovat, nebo raději přijímáte návštěvy? Pracujete doma? Často, nebo pravidelně? Mají vaše děti volnost? Čím víc otázek si položíte, tím větší jasno budete mít.


2. Neděste se, pokud zjistíte, že prostor, v němž žijete, je nevyvážený, a zdá se vám, že s tím nic nenaděláte. Pomocí feng-shui napravíte cokoli.

3. Pokud máte pětiramenný lustr, který obvykle rozsvěcujete jen z půlky, žijete možná i svůj život jen napůl. Nechybí vám náhodou velkorysost?

4. Schováváte doma hodiny a budíky, které nejdou? Zastavené hodiny jsou jako zastavený nebo ztracený čas. Pokud máte pocit, že už dlouho přešlapujete na jednom místě, měli byste je nechat co nejdřív opravit.

5. Červená je barva štěstí a bohatství, ale raději to s ní nepřehánějte!

 

feng_dve345e_418


Vstřícné dveře
6. Vchodovými dveřmi k vám vstupuje blahodárná energie, a tak nebuďte sami proti sobě. Pusťte ji dovnitř a čímkoli ji přilákejte. Vrzající, oprýskané dveře jsou odpudivé, stejně jako poházené, špinavé boty nebo oschlé květiny.

7. Vchod by měl být co nejpřitažlivější, nejsvětlejší a měl by zvát každého ke vstupu ? věnec na dveřích, truhlíky plné květin, hezká rohožka, ,větrné píšťaly?. Soška zvířete před vchodem může posloužit jako symbolická ochrana domova a rozhodně vypadá lépe než soška trpaslíka.

8. Nezapomeňte na čitelnou jmenovku a fungující, příjemně znějící zvonek. Pokud vás někdo hledá, měl by vás pokaždé nalézt snadno a bez průtahů.

9. Pamatujte si, že lepší je pořídit si vchodové dveře plné než prosklené. Pokud chcete zvýšit svůj finanční úspěch, zkuste zavěsit na vnitřní kliku dveří tři čínské mince svázané červenou stužkou.

 

 feng_barvy_500

Používejte barvy podle intuice

10. Do kuchyně se hodí světlé, teplé barvy ? žlutá, bílá. Ke zvýraznění je vhodná červená nebo černá. Nepoužívejte tu chladné odstíny, jako jsou modrý nebo šedý, protože snižují chuť k jídlu. Nedoporučuje se použít příliš mnoho červené a oranžové.

11. V koupelně se uplatní světlé barvy, například bílá, která symbolizuje čistotu, všechny odstíny modré a zelená. Za nevhodné se považují temné barvy, červená a růžová.

12. V ložnici uplatníte neutrální, tlumené barvy, které mají uklidňující efekt a podporují spánek ? například světle modrou, světle zelenou, šedou, béžovou nebo růžovou, která je navíc barvou lásky.
Vyhýbejte se jasným, sytým odstínům, zvláště hnědé, červené a oranžové, protože jejich silně aktivní energie může narušovat klid potřebný ke spánku. Pozor na broskvovou, která může v manželství přinášet problémy!

13. Do obývacího pokoje se hodí jakákoli příjemná barva, hlavně zemité tóny, jako je žlutá nebo odstíny hnědé, které výborně ,uzemňují?. Pro celkovou vyváženost prostoru přidejte nějakou oživující barvu, která místnost ,rozproudí?, aby nebyla mdlá.

14. V dětském pokoji dobře poslouží zelená, modrá, bílá, k dospívajícím se hodí i černá. Nepoužívejte červenou, dominantní barva příliš stimuluje.

 

feng_obyvk_550 

Obývejte obývák

15. Ujasněte si, k čemu chcete obývací pokoj používat: budete tam relaxovat, trávit čas s rodinou, nebo spíše přijímat návštěvy? Přizpůsobte rozmístění nábytku.

16. Dbejte na to, aby žádné místo k sezení nebylo umístěno zády ke dveřím. Seděli byste s nejistotou v zádech.

17. Čím méně nábytku, tím větší pocit vzdušnosti, uvolněnosti, pohody. Přecpaný pokoj na vás může doslova padat a způsobovat nevysvětlitelnou únavu, malátnost, sklíčenost. Zkontrolujte nábytek.
Měl by mít v ideálním případě zakulacené rohy, aby nevystřeloval ,jedovaté šípy?. Ostré rohy je vhodné zastínit pokojovými rostlinami, abyste o nich ani nevěděli.

18. Otevřené police na knihy či různé dekorativní předměty sice vypadají vzdušně, nicméně do místnosti vyzařují negativní energii. Navíc se na nich udržuje prach, takže je lepší mít knihovnu zasklenou.

19. Nechte zarámovat fotky svých předků. Podporují soudržnost.

 

 feng_star_400

Využijte popelnice

20. Nemilosrdně se zbavte všeho nepotřebného! Nepořádek blokuje energii nejen ve vašem bytě, ale i ve vás a způsobuje jen problémy a překážky.

21. Nebojte se vyházet věci, které jsou rozbité nebo už dávno nefungují. Máte-li doma něco v nepořádku, velmi pomalu a nenápadně vás to podněcuje k tomu, abyste byli v nepořádku i vy.

22. Dostali jste někdy od někoho dárek a při pohledu na něj se vám z jakéhokoli důvodu sevře žaludek hnusem? Takové věci se bez výčitek zbavte nebo ji někomu darujte. Není to neomalenost, ale úcta k vám samým. Podprahově vás totiž takový dar-nedar může trvale okrádat o klid.

23. Vyměňte rozbité žárovky. Trpíte-li občas depresemi, pořiďte si žárovky o větším výkonu. Platí, že čím větší jas, tím větší radost ze života. Každá místnost má mít jedno pořádné osvětlení a několik lampiček.

 feng_rostliny_500

Co všechno umí příroda

24. Rostliny dokážou v bytě úžasně změnit atmosféru, oživují prázdné prostory, pročišťují vzduch, harmonizují a nabíjejí energií jakékoli prostředí. Starejte se o ně tak, aby netrpěly. Všimněte si, jak věrně někdy odrážejí stav vašeho zdraví i vaší psychiky. Seschlé rostliny vyhoďte.

25. Zvykněte si mít doma stále něco kvetoucího. Kytice čerstvě řezaných květin vám zlepší náladu a dodá chuť do života.

26. Kaktusy ani bonsaje nejsou z pohledu feng-šuej příliš vhodné. Trnité kaktusy vytvářejí špatnou energii, avšak umístíte-li je přímo vedle televize nebo počítače, dokážou odklonit jejich nezdravé záření. Bonsaje představují zakrnělost. Ačkoli aranžované sušené květiny vypadají hezky, nepoužívejte je, symbolizují ,vyhaslý? život. Umělé naproti tomu nevadí. Za ideální rostlinu feng-šuej je považována nenáročná tlustice.

27. Do obývacího pokoje si pořiďte akvárium s rybičkami, které jsou podle feng-šuej symbolem úspěchu a bohatství. Měl by jich být lichý počet. Chcete-li spolehlivě šťastnou kombinaci, pořiďte si osm zlatých rybek a jednu černou.

28. Energii v jakékoli místnosti pomohou rozhýbat svíčky, aromalampy a vonné tyčinky. Solné lampy vypadají nádherně a zároveň ionizují vzduch.

feng_chodbi269ky_439

Chodbičky
29. Pokud máte malou, stísněnou chodbu, můžete prostor opticky zvětšit zrcadlem. Vyhněte se ale zrcadlům jakkoli deformovaným, přizdobeným nebo sestavovaným, protože se v nich vidíte ve znetvořené podobě. Nejlepší jsou zrcadla oválná a zarámovaná.

30. Zrcadla by neměla být umístěna přímo proti vchodovým dveřím ani proti oknům. Do ložnice je pro jistotu nedávejte vůbec. Mohlo by se totiž stát, že jednou v noci půjdete rozespalí na toaletu a leknete se svého odrazu.

31. Dlouhé úzké chodby vyvolávají zvláštní neklid, protože energie jimi protéká příliš rychle. Zbrzdit ji můžete pokojovými rostlinami nebo zrcadly.

32. Dovolte dětem, aby si ve svém pokoji vytvořily vlastní realitu.

 feng_postele_470

Když spíte, tak spěte

33. Nespěte na proleželých matracích ani na zemi. Postel má mít pod sebou dostatek místa na cirkulaci vzduchu. Postele s úložným prostorem se stávají skladištěm všeho, co jinde překáží. Pod postelí by neměly vést elektrické kabely.

34. V ložnici byste měli dobře vidět na dveře, abyste měli přehled o tom, kdo vchází. Zároveň byste neměli ležet nohama přímo ke dveřím, ne nadarmo se této poloze říká ,pohřební?. Nespěte přímo pod oknem, pod trámem nebo pod skoseným stropem.

35. Není-li to nezbytně nutné, nedělejte si z ložnice pracovnu. Taková překombinovaná místnost by ve vás mohla vzbuzovat zmatek. Situaci ale můžete případně vyřešit paravánem.

36. Do ložnice nepatří televize, rádio ani počítač. Silné elektromagnetické pole, které vyvíjejí, ruší vaše vlny. Negativní dopad by na vás mohly mít hromady nepřečtených knih a časopisů na nočním stolku. Chcete-li povzbudit v milostném životě, dejte pryč hračky, které připomínají dětství.

 

 feng_kuchyn283_432

Naplňte lednici

37. Sporák, který je symbolem bohatství rodiny, udržujte vždy čistý. Ideální je, když během vaření ihned vidíte každého, kdo vstupuje do místnosti.


38. Nože raději ukládejte do zásuvek tak, aby nebyly vidět. Vysílají totiž nepříjemnou, negativní energii.
Nikdy nepoužívejte rozbité nebo otlučené nádobí. Kromě toho, že nevypadá hezky, přináší smůlu. Pamatujte si, že jakékoli rohy a ostré hrany působí jako jedovaté šípy a oslabují vás. Proto si vyberte raději kulatý nebo oválný stůl.

39. Také vaše lednička je symbolem prosperity, štěstí a spokojenosti ? vytvořte proto dojem hojnosti a mějte ji vždy dobře zásobenou rozmanitými potravinami, aby si každý mohl podle chuti vybrat. Iluzi blahobytu dokáže podpořit i velký stůl, na kterém je k dispozici miska s naaranžovaným čerstvým ovocem.