Geobiologie 

geobiologie_250Geobiologie je esoterické studium všech environmentálních vlivů na živé organismy, včetně vlny spojené s magnetickým pole a elektrickými proudy vody, podzemních kovových sítí, geologických poruch, atd. Etymologicky to je kombinace kořenového geo (země) a biologie (studium všechno, co je naživu).

Tento vědní obor poskytuje základní přehled ve vědách o živé i neživé přírodě, tak abychom mohli dobře porozumět vědeckým pracím pojednávajícím o procesech ve vývoji geobiosféry. Příroda, kterou dnes vidíme kolem sebe, se dlouhé milióny let vyvíjela ve vzájemném vztahu mezi její živou a neživou složkou. Proto cesta k porozumění jemnému mechanismu rovnováhy v dnešní přírodě vede přes pochopení dlouhodobých evolučních trendů života na Zemi.

Tento vědní obor je u nás poměrně nový, i když v zahraničí má již téměř dvacetiletou tradici.

 

 

gridchakrasfire_260

 

Geobiologie se snaží porozumět evolučním trendům života na Zemi, vývoji biodiversity, hromadným vymíráním či evoluci ekosystémů. Tato témata dnes představují priority špičkového mezinárodního výzkumu v oblasti věd zabývajících se historií Země a života.

 

usc_about_geobiology_760